czwartek, 9 lutego 2017

Jak wyćwiczyć naukę szybkiego czytania?

Chyba już zauważyliście, że lubię czytać książki? chciałabym czytać ich dużo więcej ale niestety tego czasu zawsze brakuje. Hmm...gdybym tylko w tym samym czasie mogła przeczytać dwa razy tyle. Wiecie, że to jest w ogóle możliwe? Są programy, które pomagają sprawniej i szybciej czytać oraz przyswajać wiedzę.


Programy Akademii Umysłu skierowane są do wszystkich, którzy chcą rozwinąć kluczowe umiejętności intelektualne potrzebne w szkole czy pracy zawodowej, a także zdobywać wiedzę w szybki i trwały sposób. Program podzielony jest na dwie części.


Szybkie Czytanie 1 
 •  zestaw skutecznych metod uczenia szybkiego czytania
 • 11 ćwiczeń z wieloma możliwościami ustawień
 • 10 poziomów trudności
 • intuicyjny, ergonomiczny i estetyczny interfejs
 • obsługa wielu użytkowników

Program jest świetnie przygotowany i po bardzo prostej instalacji możemy przystąpić do pierwszych ćwiczeń. Grafika gry jest bardzo prosta więc nie rozprasza naszej uwagi. Polecenia proste i łatwe do zrozumienia. Dzięki liście ćwiczących możemy w prosty sposób sprawdzać swoje postępy.
Przy każdym ćwiczeniu możemy przeczytać zasady danego zadania i bez problemu je wykonać. Poniżej kilka przykładowych ćwiczeń.W każdym zadaniu mamy 3 stopnie trudności i przyznam szczerze, że pomimo wybrania najłatwiejszej opcji początki były naprawdę trudna. Im bardziej systematyczne stawały się te ćwiczenia tym bardziej wydawały się łatwe.

Szybkie Czytanie 2 
 • 16 ćwiczeń i setki opcji
 • 10 poziomów trudności
 • tryb nauki
 • intuicyjny i atrakcyjny interfejs 
 • nieograniczona liczba użytkowników

Przyznam szczerze, że druga część spodobała mi się o wiele bardziej. Zadania wydawały się ciekawsze, a i sama grafika bardzo przyjemna dla oka. Włączyłam najprostszą wersję dla początkujących, więc pojawiała się postać marynarza, która chwaliła lub nie ;)
Również tu mamy trzy stopnie trudności.


Wszystkie dostępne ćwiczenia. Przykładowe ćwiczenia


Podsumowując programy Szybkie Czytanie to naprawdę ciekawa opcja aby nie tylko szybciej czytać ale co najważniejsze czytać tek ze zrozumieniem. Oczywiście wyników nie zobaczymy na drugi dzień. Tu liczy się systematyczność w ćwiczeniu. Przyznam się szczerze, że z tą systematycznością było różnie i podczas czytania nie zauważyłam jakiegoś postępu, który od razu byłby zauważalny, jednak w programie zaczęły się poprawiać wyniki, a prosty poziom stał się za łatwy więc musi coś w tym być.
Program mogłabym polecić przede wszystkim młodzieży uczącej się ale również dorosłym, gdzie szybkość czytania i rozumienie tekstu to podstawa pracy.
Szybkie Czytanie to również świetna zabawa.

Programy dostępne w wersji elektronicznej (19,90 zł) i pudełkowej (24,90 zł)
Szybkie Czytanie 1 >klik<
Szybkie Czytanie 2 >klik< 

Na koniec pragnę was poinformować, że na stronie możecie pobrać bezpłatnie poradniki do Akademii: Jak ćwiczyć pamięć, koncentracje i szybkie czytanie. Poradniki zostały napisane przez znanych psychologów Natalię i Krzysztofa Minge. Można je pobrać na stronie: http://www.akademia-umyslu.pl/trening-umyslu

Z tej serii znajdziecie również programy poprawiające pamięć i koncentrację. Wszystkie znajdziecie na stronie Akademii Umysłu (klik w baner)

http://www.akademia-umyslu.pl/

Co myślicie o takich programach? Przydałby się wam program do nauki szybkiego czytania?

41 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe :-) Ja czytam tak szybko, że nie opłaca mi się książek kupować tylko je wypożyczać...

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa! Może sama kiedyś wypróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szybkie czytanie to przydatna umiejętność

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze miałam mieszane uczucia do tego typu produktów. Dla mnie czytanie to jednak przyjemność, słowa układają się w mojej głowie w swoim tempie, nie za szybko, nie za wolno. Przecież to nie wyścigi. :) Choć nie ukrywam jak na standardy ogólne czytam dość szybko... zostało mi to jeszcze ze studiów, kiedy trzeba było wchłonąć dużo i szybko. Ale wiesz... łapie się na tym... że kiedy czytam dla przyjemności to lubię się rozkoszować każdym słowem, każdym zdaniem.. na szybkości mi nie zależy. :)
  Myślę, ze taki program to żyła złota dla uczniów i studentów.. nawet nie chodzi o szybkość, tylko bardziej o zrozumienie tekstu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie narzekam na prędkość swojego czytania. Jeśli jestem skupiona to szybko czytam. Ale metody fajne. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja wystarczajaco szybko czytam i nie potrzebuję takich cwiczeń. Poza tym jak czytam dla siebie wolę ksiażkę smakować, celebrować i nie zależy mi na tym żeby robić to szybciej. Taka umiejętność może się przydać studentom, którzy mają mnóstwo lektur do przeczytania w określonym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szybkie czytanie to coś o czymś marzę. Warto po taki program sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa sprawa :) Szybkie czytanie teraz może jest mi mniej potrzebne ale np. będą na studiach by się przydało :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo przydatna umiejętność. :-) Fajny program :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja chyba wystarczająco szybko czytam - nie narzekam :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Umiejętność szybkiego czytania jest ważna :)

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo ciekawe, z chęcią sama podszkoliłabym swoje umiejętności szybkiego czytania. Cena nie jest szokująca, warto spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Przydałby mi się taki kurs :) Według mnie czytam zbyt wolno i chciałabym pochłaniać zdecydowanie więcej niż 70 książek w roku ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Hehehh fajne to jest dosyc :D

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/02/valentine-red-color.html

  OdpowiedzUsuń
 15. Fajna opcja :) ja i tak czytam dosyć szybko i nie potrzebuję :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Mi by się przydało, choć słyszałam, że mega szybkie czytanie nie jest tak przyjemne jak zwykle tempo 😜 Mimo to chętnie spróbuję 😜

  OdpowiedzUsuń
 17. Byłam kiedyś na kursie szybkiego czytania. Fajna sprawa. Niestety umiejętność niećwiczona zanika.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo chciałabym nauczyć się szybko czytać. Mam w planach taki kurs, uważam że to bardzo przydatna umiejętność :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Chętnie bym się tego nauczyła :) coś nowego jak dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja już potrafię dosyć szybko czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Skojarzyło mi się z mistrzem klawiatury szybkiego pisania ;D fajna sprawa. Zwłaszcza powinni z tego skorzystać uczniowie tak uważam.

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie mam zaufania do takich rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 23. Przydałaby mi się taka nauka szybkiego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 24. kiedyś próbowałam się nauczyć szybkiego czytania, ale jakoś później mi przeszło:P

  OdpowiedzUsuń
 25. W sumie przydatny, choć przez to że od długiego czasu śledzę blogi to też nauczyłam się szybciej czytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. ja chodziłam na kurs szybkiego czytania:)

  OdpowiedzUsuń
 27. Fajna sprawa, mi by się coś takiego przydało, bo lubię czytać,ale nie mam za bardzo czasu czytać ;) A jak by się nową umiejętnośc zyskało to można by było wiele ksiązek przeczytać mimo braku czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. Potrafię szybko czytać i często korzystałam z tego w szkole. Teraz bardziej delektuję się książkami chociaż zauważyłam, że jak bardzo się wciągnę to na około 300 stron potrzebuję niecałe 5 godzin.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja wyćwiczyłam już i potrafię szybko i sprawnie czytać książki :D
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja czytam dość szybko i potrafię się skupić, bardzo rzadko czytam coś dwukrotnie :) Przydatny program :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja od małego byłam molem książkowym i czytam w miarę szybko. Teraz już niestety nie mam tyle czasu na pochłanianie kolejnych :(

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja także dosyć szybko czytam, choć ostatnio mam problemy ze skupieniem się na treści. Ale to już niestety moja wina ;)

  OdpowiedzUsuń
 33. Ciekawy, może kiedyś wypróbuję :) Chociaż czytam dość szybko, praktyka też pomaga :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Umiem czytać dość szybko i przyznam, że to bardzo przydatna umiejętność, a jednak kiedy czytam dla przyjemności, lubię delektować się słowem.

  OdpowiedzUsuń
 35. Sama umiejętność szybkiego czytania byłaby super, pomysł na program też jest ok. Nie podoba mi się jednak zupełnie grafika w pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń
 36. Ja też czytałam tytuły książek, które są na zdjęciu, ale powiem, że tak średnio w czymkolwiek mi to pomogło. Wolałam, żeby ktoś mnie nauczył szybkiego czytania i zapisałam się do szkoły szybkiego czytania edu w stolicy. No i to była całkiem inna sprawa, bo ludzie którzy to prowadzili znali się i wiedzieli jakie techniki są najbardziej skuteczne.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze i odwiedziny mojego bloga :)
Każdego z komentujących odwiedzę na pewno :)