poniedziałek, 11 stycznia 2021

Chłopiec z lasu. Harlan Coben - recenzja książki.

 2/2021

W zasadzie nie wiem czy powinnam się przyznawać ale do tej pory nie miałam okazji czytać książek Harlana Cobena. Nie pytajcie mnie jak to się stało...jakoś tak wyszło.  Korzystając z okazji sięgnęłam po jego najnowszą powieść "Chłopiec z lasu". Czy poczułam miłość do autora i tej pozycji? Czytajcie dalej.

 Opis z okładki:
 

 W 1986 roku w New Yersey w Parku Krajobrazowym znaleziono chłopca, który przypomina Mowgliego z "Księgi dżungli". Dziecko rozumie po angielsku ale nie wie kim jest i skąd pochodzi.
Trzydzieści lat później Wilde żyje normalnie, a przynajmniej się stara jednak do tej pory nie zna swojej przeszłości zanim został odnaleziony. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o zaginięciu nastolatki Naomi. Co stało się z dziewczyną? To właśnie próbuje ustalić Wilde na prośbę kogoś dla niego ważnego.


To co wydarzyło się wcześniej zaciekawiło mnie bardzo i pomyślałam, że to będzie świetny pomysł na książkę. Niestety ten wątek zostaje urwany i wracamy do dzikiego chłopca trzydzieści lat później. Ma na imię Wilde i mieszka w lesie ale nie tak jak kiedyś, ma tu swój dom. Ma przyjaciół, przybranych rodziców i rodzeństwo. Czy jest szczęśliwy? Myślę, że na swój sposób tak. Kiedy został poproszony o odszukanie nastolatki, którą nikt się nie interesuję i była nękana od razu podejmuje się tego zadania. Wilde trafia na grząski teren i wysoko postawionych ludzi mimo to nie zamierza odpuścić. Co z tego wyniknie? No właśnie...w zasadzie liczyłam na coś zupełnie innego, na thriller trzymający w napięciu, a dostałam kryminał i to jeszcze z tłem politycznym. Niestety nie było kompletnie żadnego napięcia. Oczywiście zakończenie było zaskakujące i byłam ciekawa co stało się z dziewczyną ale szczerze to ta pozycja nie wciągnęła mnie tak jakbym chciała.
W zasadzie w internecie przeważają pozytywne opinie tej książki, ja znajduje się w mniejszości no ale cóż są gusta i guściki ;)
Oczywiście żeby się przekonać, do której grupy należycie musicie sami  przeczytać  książkę Harlana Cobena "Chłopiec z lasu"
 
 
Autor: Harlan Coben
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Gatunek: powieść kryminalna, thriller
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 416
Data wydania: 12 listopada 2020
 
 
Tą i inne książki z gatunku sensacja i kryminał znajdziecie na stronie Tania książka w promocyjnych cenach.

Jesteście fanami Harlana Cobena? Przyznam się, że ja po pierwszym spotkaniu nie poczułam chemii ;)
 
 

8 komentarzy:

 1. Sięgając po nią też liczyłam na coś innego, no ale cóż. "Chłopiec z lasu" to jedna z gorszych książek Harlana Cobena. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W moim odczuciu, była to najsłabsza książka Autora, jaką do tej pory przeczytałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam tę książkę w planach. Dawno nie zaglądałam do Cobena.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też - dawno nie zaglądałem do Cobena. Ale myślę, że te książkę sobie chyba jednak odpuszczę. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że nie było żadnego napięcia. Bardzo lubię książki Cobena, ale tę chyba sobie daruję. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam tylko jedną książkę autora, która bardzo mnie wciągnęła i miała zaskakujące zakończenie. "Chłopca z lasu" chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też jego twórczość mam jeszcze przed sobą, ale kilka tytułów już czeka w zanadrzu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam kilka książek Cobena, ale tej jeszcze nie i nie wiem czy po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze i odwiedziny mojego bloga :)
Każdego z komentujących odwiedzę na pewno :)