wtorek, 10 marca 2020

Wotum. Maciej Siembieda - recenzja książki.

 11/2020

Na książkę "Wotum" natrafiłam przypadkowo przeglądając któregoś dnia facebooka i wtedy mignął mi post Wydawnictwa Agora na konkurs - "Napisz blurba na okładkę". Pomyślałam dlaczego nie w końcu to jedno z moich marzeń, które chciałabym spełnić.
Jakie wrażenia wywarła na mnie książka? Zapraszam do czytania.


Opis:

9 grudnia 2012 dochodzi do zamachu na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Gdyby nie pancerna szyba zainstalowana tuż przed atakiem, największa świętość Polaków przestałaby istnieć. Szyba broni Czarnej Madonny, ale definitor zakonu paulinów upatruje w zamachu aktywności sekty powiązanej z tajemnicą czasów króla Jana Kazimierza. Do rozwiązania zagadki dyskretnie angażuje Jakuba Kanię - detektywa z IPN. Podjęty przez niego trop prowadzi do opactwa Saint - Germain - des - Prés.
Jakub Kania, który jest detektywem w IPN, dostaje nietypowe zadanie - znaleźć osoby odpowiedzialne za zamach na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Posądza się o to tajemniczą sektę. Detektyw na początku z dużym sceptyzmem podchodzi do tej sprawy, jednak im bardziej zagłębia się w sprawę tym bardziej prawdopodobne jest, że w zamachu brała udział sekta. Trop prowadzi do Paryża do opactwa Saint - Germain - des - Prés i byłego zakonnika paulinów. 
Sprawa jednak nie jest taka prosta ponieważ historia głosi, że obraz w Częstochowie to tylko kopia, a oryginał znajduje się w małej wiosce na opolszczyźnie Bogorii. Tamtejszy obraz owiany jest wielką tajemnicą, a mieszkańcy chronią go nawet przed proboszczem. Obrazem w Bogorii interesuje się również miejscowy multimilioner zwany Szamanem.

Powieść "Wotum" Macieja Siembiedy to niesamowita historia, która została oparta na prawdziwych wydarzeniach. Wieś istnieje naprawdę tylko nazywa się inaczej. W kościele znajduje się ikona Czarnej Madonny.  Sięgając po tą książkę gwarantuje wam, że nie będziecie potrafili oderwać się od lektury.  Powieść trzyma w napięciu, akcja goni akcję, nie ma czasu nawet na chwilę wytchnienia, a sam Jakub Kania to bohater, który da się polubić. Inteligentny, potrafi szybko myśleć i działać.
To już trzeci tom serii z Jakubem Kanią w roli główną, lecz spokojnie - każda część to zupełnie inna sprawa. Przyznam szczerze, że nie czytałam poprzednich części ale chętnie po nie sięgnę.Autor:Maciej Siembieda
Seria: Jakub Kania (tom III)
Gatunek: powieść kryminalna
Wydawnictwo: Agora
Ilość stron: 380
Premiera: 11 marca 2020
Książkę można kupić na stronie wydawnictwa.
http://wydawnictwoagora.pl/


  Książkę zgłaszam do wyzwania Olimpiada Czytelnicza.

Znacie książki Macieja Siembiedy? Skusicie się na "Wotum"?

12 komentarzy:

 1. Nie znam jeszcze tej serii, ale Zapowiada się ciekawie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam książek autora, ale może kiedyś? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam jeszcze książek autora, ale bardzo mnie kuszą. Tylko kiedy to wszystko czytać? 😁

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno kusi mnie to, że fabuła została oparta na prawdziwych wydarzeniach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne książki nam proponujesz, chyba jeszcze nie darzyło mi się, bym nie była zaciekawiona. hehe Oczywiście chętnie przeczytam...lista rośnie zastraszająco szybko. :D Pozdrawiam bardzo serdecznie. :****

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam autora, ale opis książki "Wotum" brzmi zachęcająco. Może więc kupię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawie się zapowiada, fabuła na pewno wciągająca, lubię tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już sama okładka jest ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Skusze się- lubię takie kryminały ,oparte na faktach ☺
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 10. Szykuje się do zapoznania z autorem od lat i jakos ciągle nie mogę...

  OdpowiedzUsuń
 11. Tez rzucila mi się w oczy😉

  OdpowiedzUsuń
 12. Hmm... może kiedyś skuszę się na tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze i odwiedziny mojego bloga :)
Każdego z komentujących odwiedzę na pewno :)