sobota, 16 października 2021

Trivial Pursuit. Sposób na wieczorną nudę.

 Co lubicie robić w piątek wieczorem kiedy wiecie, że sobota jest tym dniem kiedy nie trzeba wstawać rano? Pomysłów jest naprawdę mnóstwo. U nas jeżeli już się zdarzy, że oboje mamy sobotę wolną (ja i mąż) to oglądamy jakiś film albo gramy w grę ;) Właśnie o grze Trivial Pursuit - Domówka chciałabym dziś napisać kilka słów.

 
Gra przeznaczona jest dla osób od 16 roku życia ze względu na poziom trudności pytań. Na czym polega gra? Zasady są banalnie proste. Karty z pytaniami wkładamy do stojaka tak aby jego ścianka zakryła odpowiedź, a pytania były widoczne. Wybieramy pierwszego gracza i kolejność ustalamy według wskazówek zegara. Do gry dołączona jest kostka. Rzucamy ją aby wylosować kolor kategorii. Gracz po naszej lewej stronie wyciąga pierwszą widoczną kartę i odczytuje pytanie z wylosowanej kategorii. Jeżeli odpowiemy prawidłowo kartę należy włożyć na koniec talii i rzucamy ponownie kostką aby odpowiedzieć na pytanie punktowane. Jeżeli odpowiesz prawidłowo otrzymujesz punkt, a kartę pozostawiasz przed sobą. Odpowiadasz na pytania z kolejnych kart do momentu aż udzielisz złej odpowiedzi. Wygrywa gracz, który uzbiera 6 kart w swojej pierwszej rundzie. Proste, prawda?
 

 W grze Trivial Pursuit - Domówka możemy sprawdzić swoją wiedzę w następujących kategoriach:
 • muzyka
 • podróże
 • lifestyle
 • kuchnie świata filmy i seriale
 • kim jestem
 Do każdej z tych kategorii przyporządkowany jest kolor i zgodnie z zasadami gry odpowiadamy na pytanie z takiej dziedziny z jakiej wylosujemy po rzucie kostką.
W całej puli znajduje się 600 pytań więc na pewno nie szybko się zdarzy aby trafić na tą samą kartę. W Trivial Pursuit możemy grać już w dwie osoby ale wiadomo, że najfajniejsza zabawa jest gdy jest więcej osób.
 

Plusem gry jest jej niewielki rozmiar więc w zasadzie możemy ją zawsze zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Dodatkowo pudełko jest świetne do przewozu tak by nie zgubić zawartości. 
Graliśmy w domu w dwójkę ale dwunastoletni syn z wielką chęcią przyłączył się do gry i w zależności od kategorii nie miał zbyt dużych problemów z odpowiadaniem na niektóre pytania. 
Jeśli lubicie gry, w których możecie sprawdzić swoją wiedzę to Trivial Pursuit jest fajną grą przy której można bawić się rodzinnie lub z przyjaciółmi.


Tą oraz wiele innych gier karcianych i planszowych znajdziecie na stronie księgarni Tania Książka w atrakcyjnych cenach.
 
Co myślicie o tej grze? Skusicie się na  zabawę?10 komentarzy:

 1. Nie mam pojęcia, co znaczy nuda. Nie mam na to czasu, ale gra fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie gry dzięki którym można się rozerwać i jak również sprawdzić swoją wiedzę. Super pomysł na spędzenie fajnego czasu we dwójkę jak również przyjaciółmi

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię gier, chociaż w sumie mam z kim zagrać. Pozdrawiam Sylwio. Świetna gra - jak wynika z recenzji, pasjonaci będą zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka fajna gra. Nie słyszałam o niej wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gra jest bardzo fajna, kupiłam ją na Wielkanoc i graliśmy całą rodziną. Niestety większość pytań jest zbyt banalna, bardziej dla nastolatków niż osób dorosłych moim zdaniem 😉

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam gry, tej nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam wszelkiego rodzaju gry. Z tą jeszcze nie miałam przyjemności :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię gry planszowe i uważam, że jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze i odwiedziny mojego bloga :)
Każdego z komentujących odwiedzę na pewno :)