środa, 27 października 2021

Pax. Droga do domu. Sara Pennypacker - recenzja książki.

 43/2021

W tym roku brakuje recenzji młodzieżówek ale mój syn się opuścił w czytaniu lub nie trafia na książki, które chce mu się czytać i mam nadzieję, że to ta druga opcja. Tym bardziej, że ostatnio przybiegł i powiedział " Mamo chcę to przeczytać!" Mama szczęśliwa po kilku dniach książkę synowi wręczyła;) Zapraszamy na recenzję książki "Pax. Droga do domu"


Opis z okładki:

Po tym jak Peter i Pax rozstali się i każdy wyruszył swoją drogą minął rok. Każdy z nich prowadzi swoje własne życie. Paxowi i jego partnerce Nastroszonej urodziła się trójka lisich szczeniąt. Rodzice ich strzegą przed zagrożeniami.
Peter natomiast  w wyniku niedawno zakończonej wojny został sierotą. Dręczą go samotność i poczucie winy, w wyniku czego opuszcza schronienie u Voli i planuje dołączyć do Obrońców Wody. To organizacja, która zrzesza wolontariuszy i  uzdatnia skażone zbiorniki wodne, aby zwierzęta i ludzie mogli żyć bezpiecznie.
Gdy jedno ze szczeniąt Paxa zaczyna chorować lis wie, że może zaufać tylko jedynemu człowiekowi.
 

"Pax. Droga do domu" to kontynuacja książki "Pax", która dostała wiele nagród. To chyba najpiękniejsza i najbardziej wzruszająca historia zarówno dla dzieci jak i dorosłych. O poprzedniej części pisałam tu.
Książka  Sary Pennypacker opowiada o wielkiej uzdrawiającej miłości i trudnych wyborach. To historia o relacji  zwierzęcia i człowieka, w której  pomagają sobie nawzajem by zabliźnić wszystkie rany jakie w nich zostały. To niezwykła opowieść, w której pokazane jest jak ważna jest troska o drugą osobę (zwierzę).
Według mojego dwunastoletniego syna to przepiękna i niesamowicie wzruszająca historia. Trudno było mu się od niej oderwać i tak jak przy pierwszej części powtórzył to samo zdanie, że właśnie takie powinny być lektury w szkole. 
Warto dodać jeszcze, że w książce znajdują się ilustracje Jon Klassen.


Autor: Sara Pennypacker
Tłumaczenie: Dorota Dziewońska
Gatunek: literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: IUVI
Ilość stron: 272
Data wydania: 13 października 2021

 


Czytaliście książkę "Pax"? Jeśli nie to polecamy z całego serca z synem, a jeśli tak to koniecznie sięgnijcie po kolejną część "Pax. Droga do domu.

8 komentarzy:

 1. Nie czytałem Sylwio. Pozdrawiam, tytuł sobie zapisuję. Ostatnio coraz mniej czasu na czytanie :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze pierwszej części i od niej wolałabym zacząć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza część bardzo mi się podobała i tę również chcę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej serii, syn już dawno wyrósł z literatury młodzieżowej. Ale taka piękna, wartościowa książka to na pewno fajny prezent dla dziecka, np. pod choinkę. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę sięgnąć po pierwszy tom ❤

  OdpowiedzUsuń
 6. Sobie myślę że może moją wnuczkę zainteresuje tą młodszą bo obie zaczytane niesamowicie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętam jak bardzo chciałam przeczytać pierwszą cześć, a tu już druga.
  Chyba trzeba coś pozmieniać żeby wystarczyło czasu na wszystko :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze i odwiedziny mojego bloga :)
Każdego z komentujących odwiedzę na pewno :)