poniedziałek, 3 grudnia 2018

Ciałoterapia. Dr Katarzyna Jasiewicz - recenzja ksiązki.

50/2018

Jak często bagatelizujemy sygnały, które wysyła nasze ciało? Wmawiamy sobie, że tak po prostu ma być. Nasze ciało, nasz organizm jest mądry i potrafi przekazać naprawdę wiele. Jedyne czego musimy się nauczyć to odczytywać jego znaki, a przy tym nie popadać w paranoję. 
Ostatnio w moje ręce trafiła pięknie wydana książka o intrygującym tytule "Ciałoterapia" 
Zapraszam na recenzję.


Opis z okładki:


Nawiązując do bagatelizowania objawów jestem żywym przykładem jak skończyło się nie traktowanie poważnie bólów głowy...tętniakiem.
Ale nie o tym będę dziś pisać. 
"Ciałoterapia" poświęcona jest naszej kobiecości, naszej miednicy, brzuchowi i problemom jakie związane są z tymi częściami ciała.
Pomimo, że w poradniku zawarte jest sporo fachowej wiedzy popartej wiedzą i doświadczeniem lekarzy to książka jest napisana w taki sposób, że stajemy się dumnymi posiadaczkami miednicy, która jest naszym centrum dowodzenia.


 To co najbardziej spodobało mi się w książce to, że książka będzie świetnym wprowadzeniem dla dziewczynek, która wkraczają w świat kobiet. Jak zmienia się nasze ciało z wiekiem dojrzewania, podczas ciąży i po niej, oraz nasze ciało w okresie pokwitania.
Opisanych jest wiele objawów, które mogą być objawami chorób ale oczywiście to jedna z tych książek, która ma nas nastraszyć, że na pewno coś nam dolega. Tym czym powinniśmy się kierować to zdrowy rozsądek i nasza niezawodna intuicja.
Poradnik charakteryzuje elegancka oprawa, gruba i sztywna okładka, mnóstwo ilustracji, które zdecydowanie pomagają.
 Bardzo dobrze wiem, że sporo osób unika typowych poradników o zdrowiu tak aby na wszelki wypadek się nie nakręcać, jednak "Ciałoterapia" jest zupełnie inną książką. Pozwoli spojrzeć nam kobietą na siebie innym, mniej krytycznym okiem. Nauczy nas słuchać swojego ciała i akceptować je. Sprawi, że nasze ciało i sygnały jakie nam wysyła nie będą dla nas tajemnicą, a my będziemy mogły pomóc sobie tak by czuć się komfortowo.


Autor: dr Katarzyna Jasiewicz
Wydawnictwo: Edipresse

Ilość stron: 224
Data wydania: 22 sierpnia 2018
Książkę można kupić na wielu stronach w promocyjnej cenie.

https://www.facebook.com/edipresseksiazki/


Co sądzicie o takich książkach? Czytacie czy jednak unikacie?

12 komentarzy:

 1. Może kiedyś zdecyduję się przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto czytać takie książki. Można dowiedzieć się wiele ważnych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Sylwio, spodziewałam się bardziej szczegółowej recenzji. Nie czytam poradników, bo wydaje mi się że już wszystko wiem 😍

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro mówisz, że ta książka nie straszy, nie wkręca, tylko uczy, to muszę po nią sięgnąć. Bo właśnie ze względu na to "nakręcanie" niechętnie sięgam po taką literaturę, bo potem się tylko stresuje, a stres nie jest dobry :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie, że polecasz taką książkę. Sama teraz muszę uporać się z szumami usznymi. Dzięki Bogu nic mnie nie boli, ale i tak trzeba sprawdzić, z czego powstały tak naprawdę. Staram się słuchać sygnałów wysyłających przez moje ciało coraz to uważniej. Super propozycja, bardzo wartościowy post. Bądź zdrowa, serdecznie pozdrawiam. <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Całkiem fajna propozycja...muszę jej poszukać!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jakoś unikam takich książek. Może być faktycznie cenna ale coś wątpię, żebym przemogła się i przeczytała :P

  OdpowiedzUsuń
 8. fajna nie powiem ale niestety nie dla mnie :)

  Zapraszam https://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka wydaje się być ciekawa, ale przyznam szczerze, że rzadko sięgam po poradniki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ha ha ha właśnie tego popadania w paranoję, zawsze się boję :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze i odwiedziny mojego bloga :)
Każdego z komentujących odwiedzę na pewno :)