niedziela, 24 kwietnia 2022

Magiczna podróż Rysia. Natalia Boniewicz - recenzja książki.

 5/20222
 
Brak chęci czytania wciąż u mnie trwa i naprawdę ciężko zabrać mi się za jakąkolwiek książkę, dlatego tym razem mam dla Was recenzję książki dla dzieci. Jest to pierwsza książka autorki skierowana do młodszych odbiorców.
Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam na recenzję.


Panią Natalię miałam okazję poznać osobiście i prowadzić z nią spotkanie autorskie, które odbyło się w bibliotece której pracuję. Dla mnie było to niesamowite przeżycie ponieważ było to moje pierwsze spotkanie autorskie.
Do tej pory Pani Natalia napisała trzy książki: 
Dwie pod pseudonimem Mia Słowik:
oraz pod swoim nazwiskiem
 
 
Jednak przejdę do sedna czyli do książki dla dzieci. "Magiczna podróż Rysia" to książeczka skierowana do młodszych dzieci w wieku przedszkolnym i trochę starszych. Opowiada przygody dwójki przedszkolaków Rysia i Kazika, którzy odnajdują zaczarowany kamień, ten przemawia do nich i zaprasza w magiczną podróż. Przenosi ich na drugi koniec świata, gdzie czekają na nich liczne przygody.

Książeczka podzielona jest na kilkanaście króciutkich rozdziałów co jest ułatwieniem dla rodziców i mogą czytać po kilka dziennie jednak coś czuję, że dzieci wciągną się tak w historię, że nie pozwolą skończyć szybko czytać.
Książeczka ma wiele przepięknych ilustracji stworzonych przez peruwiańskiego artystę. Powiem, że na mnie zrobiły naprawdę przyjemne wrażenie.  Wiemy dobrze, że dzieci zwracają dużą uwagę na ilustrację, które muszą być kolorowe i myślę, że te przykują ich uwagę. 
Całość historii jest bardzo lekka i przyjemna. Każde dziecko uwielbia tajemnice, skarby i tajemnicze podróże. Właśnie o tym jest ta książeczka. Jednak jest coś jeszcze co najbardziej uwielbiam w książkach dla dzieci, a mianowicie przesłanie.
Co jest najważniejsze w życiu? To, co nosimy w sercu.

 

 Pani Natalia świetnie poradziła sobie jako autorka książek dla dzieci i myślę, że może iść tą drogą dalej.
 
 
Autor: Natalia Boniewicz
Gatunek:literatura dziecięca
Wydawnictwo: Ridero
Ilość stron: 86
Data wydania: 28 luty 2022
 
Co myślicie o tej pozycji? Sięgniecie po nią dla swoich pociech? 


6 komentarzy:

 1. Książka zapowiada się ciekawie. U mnie też posucha czytelnicza, bo za dużo dzieje się w realu. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie się prezentuje ta książeczka. Na pewno warto ją kupić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Potwierdzam, książka bardzo ciekawa i dla dzieci mega wciągająca. Mój przedszkolak słuchał jak oczarowany. Jedyny minus, że czytałam mu ją na dobranoc, a tu oczy szeroko otwarte i długo nie usypiał, koniecznie chcąc się dowiedzieć, co bedzie dalej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka świetnie się prezentuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda, ilustracje są bardzo ważnym elementem dziecięcej literatury, obrazy potrafią na długo zapaść w pamięć. Świetna książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Po zdjęciach widać jak ładnie i staranie zostałam książka wykonana, ilustracje mocno przykuwają moją uwagę. myślę że dzieciakom tym bardziej taka książka przypadnie do gustu :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze i odwiedziny mojego bloga :)
Każdego z komentujących odwiedzę na pewno :)