sobota, 6 lutego 2016

40 punktów - zestawy zadań przygotowujące do sprawdzianu szóstoklasisty.

Pamiętam jak dawno temu sama chodziłam do szkoły. Wydaje mi się, że było łatwiej, szkoła podstawowa 8 lat bez zbędnego stresu, bez żadnych egzaminów. Pierwsze egzaminy były rekrutacyjne do liceum a później po 4 latach obrona pracy dyplomowej i matura gdzie obowiązkowy był tylko język polski a drugi przedmiot do wyboru. A teraz? Egzaminy, egzaminy i egzaminy nawet w zerówce syn miał taki mini test sprawdzający jego wiedzę.
Dziś chciałabym przedstawić Wam książkę przygotowującą do takiego egzaminu czy jak kto woli sprawdzianu dla uczniów klas 6.Maria Popiela, 
Maria Bladowska
Opis:
Zestawy zadań przygotowujące do sprawdzianu szóstoklasisty.
Niniejsza publikacja przeznaczona jest dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Zawiera osiem profesjonalnych zestawów zadań, których celem jest wszechstronne przygotowanie uczniów do sprawdzianu kończącego kształcenie w szkole podstawowej.
Zestawy zadań (popularnie zwane testami) kształcą umiejętności zawarte w pięciu standardach wymagań egzaminacyjnych, ustalonych przez MEN.
Zbiór opracowano w oparciu o różne teksty kultury: literackie, popularnonaukowe, publicystyczne i użytkowe, wybrane z myślą o ich wartościach poznawczych, wychowawczych i w pełni zgodne z Nową Podstawą Programową wynikającą z rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 roku.


Trudno mi się wypowiedzieć co do książki, bo moje dziecko jest dopiero w pierwszej klasie.
Książka zawiera testy dla klas szóstych. Testów jest 8, każdy inny. Na podstawie tekstu mamy do wykonania 25 zadań w tym 20 zamkniętych i 5 otwartych. Zadania są z różnych dziedzin: matematyki, geografii, historii czy języka polskiego. A tak wygląda test:
- tekst

- przykładowe zadania 

 - karta odpowiedzi

Prawdę mówiąc nad niektórymi zadaniami musiałam się trochę pozastanawiać a nawet nagłowić. Książka na pewno przyda się dla uczniów kas piątych i szóstych do sprawdzenia swojej wiedzy.

Informacje ze strony:
autor:  Maria Popiela, Maria Bladowska
cena:14,99 zł
ilość stron:88 stron
format:205 x 285 mm  
oprawa:miękka
Książeczka do kupienia tu >KLIK<

 Po więcej ciekawych książek zapraszam na stronę Wydawnictwa Niko (klik w baner)
http://wydawnictwoniko.pl/13 komentarzy:

 1. Jak dla 6-klasistów, to mam jeszcze trochę czasu z moimi dziećmi ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze sporo czasu mam do tych egzaminów z moją pociechą, ale widzę, że dobra pomoc z tej książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tą książkę. Ola się z niej przygotowywała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam chyba kiedyś podobną gdy sama byłam w 6 klasie :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam że syn przygotowywał się z takiej ksiązki i to naprawdę fajnie dzieciakom pomaga przejśc przez te wszystkie testy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie całe te egzaminy to kompletne nieporozumienie i stresowanie dzieci, które i tak wiedzą, że cały ten egzamin nie ma zbytnio sensu, chyba że dziecko chce się dostać do jakiegoś lepszego gimnazjum.
  Tej książki nie znam ale z podobnych korzystaliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna propozycja. Kiedy sama byłam w 6 -klasie (ach kiedy to było) przygotowywałam się do egzaminów z bardzo podobną pozycją. Uważam, że takie książki to świetne rozwiązanie bo pomagają uczniom zaznajomić się z formą pytań i samym wyglądem egzaminu. Myślę, że zmniejszają trochę stres dziecka przed egzaminem końcowym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój brat w tym roku zdaje egzamin :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mam niestety w rodzinie dzieci w tym wieku ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Masz rację. Teraz co chwilę jakiś egzamin. Za moich czasów już ich za dużo było, a teraz to już całkiem. Praktycznie w każdej klasie coś.

  OdpowiedzUsuń
 11. I do czego ten nadmiar egzaminów zmierza? Nie wydaje mi się to jakoś procentować. Może się mylę..

  OdpowiedzUsuń
 12. Biedne dzieci cały czas stresowane egzaminami;)

  OdpowiedzUsuń
 13. teraz książek tego typu jest multum, ostatnio chyba w biedronce coś tez było. u nas sprawdzian już za dwa lata. o zgrozo!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze i odwiedziny mojego bloga :)
Każdego z komentujących odwiedzę na pewno :)