niedziela, 3 lipca 2022

Chłopackie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu. Nina Brochmann, Ellen Støkken Dahl - recenzja.

 16/2022

 Dojrzewanie to chyba najtrudniejszy okres w życiu naszych dzieci ale także i naszym rodziców. Jak sobie poradzić z całą tą burzą hormonów i huśtawką nastrojów? A przede wszystkim jak rozmawiać o sprawach, które krępują przede wszystkim nastolatków jak i rodziców. Przede wszystkim rozmawiać otwarcie bez żadnego kręcenia czy tekstów poszukaj w internecie. Jednak jeśli macie z tym problem sięgnijcie po książkę, którą można podrzucić chłopcom do przeczytania. Rodzice dojrzewających synów zapraszam na recenzję książki.

Opis z okładki:

O czym jest poradnik "Chłopackie sprawy"? W zasadzie o wszystkim z czym borykają się chłopcy w wieku od 10 do 16 lat. Włosy, pocenie się, mutacja, masturbacja, pierwsze miłości, huśtawki emocji i o wielu innych ciekawych sprawach, które dręczą wszystkich młodych chłopców i ich rodziców.


Całość napisana jest w bardzo przystępny sposób. Dziesięciolatek spokojnie wszystko zrozumie, a szesnastolatek nie poczuje się jakby czytał książkę przeznaczoną dla dzieci. Sama przeczytałam ją dokładnie i byłam naprawdę pod wielkim wrażeniem jak każdy temat został opisany - dokładnie i rzeczowo.
 
 
Autor:Nina Brochmann, Ellen Støkken Dahl
Tłumaczenie:Karolina Drozdowska, Małgorzata Rost
Gatunek: poradnik
Wydawnictwo: Czarna Owca, To Tamto
Ilość stron: 280
Data wydania: 18 maja
2022
 
Jeśli macie w domu dojrzewającego chłopca to ta książka jest dla Was i dla Waszych chłopców ;)

5 komentarzy:

 1. Dzięki takim poradnikom dojrzewanie jest łatwiejsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęcająco piszesz o tej książce. Będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie tak zrobił nasz nauczyciel "zalecił" przeczytanie chłopcom książki zdaje sie ,że miała tytuł "Co każdy chłopiec wiedzieć powinien" a dziewczynkom "Co każda dziewczynka wiedzieć powinna". Oczywiście ,że przeczytaliśmy i nawet wymieniliśmy się wzajemnie książkami:) Było to dawno temu . taka książka jak polecana to naprawdę super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna propozycja dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze i odwiedziny mojego bloga :)
Każdego z komentujących odwiedzę na pewno :)